II Sąsiedzkie Święto – Dar Dyni – zakończone

Sąsiedzkie Święto – Dar Dyni już za nami. Wszystkim obecnym bardzo dziękuję. Szczególnie dziękuję tym wszystkim którzy zechcieli się podzielić swoimi wspaniałymi potrawami. Tym razem każdy przekraczający gościnne progi Targowiska, dostawał kartę do głosowania wraz z krótką instrukcją obsługi.

Pierwsi goście nieśmiało zaczynają zbierać materiały do głosowania

Zciskając kartę do głosowania raźno ruszał do degustacji. Na początku było nas mało a i potraw jakoś nie wiele, ale i tak słyszałem że wybór jest bardzo trudny bo wszystko po prostu wyśmienite. Ale wkrótce zaczęli się pojawiać nowi goście i nowe potrawy. Dobre jedzenie poprawia nastrój i rozwiązuje języki więc szybko zawieraliśmy nowe znajomości i dyskutowaliśmy zalety różnych form dyni.

Streszczenie listy potraw od słodkich do pikantnych i od zimnych do ciepłych

Słyszałem okrzyki zaskoczenia i zdziwienia co jeszcze można zrobić z dyni. W sumie odwiedziło nas 21 potraw przygotowanych przez blisko 10 zespołów. Tym razem karty do głosowania znalazły się w odpowiednim czasie i miejscu, dlatego udało się przeprowadzić głosowanie. Niestety wszystkie urny były zajęte, więc karty zbierałem pod wazą z zupą i zdaje się że kilka porwał wiatr historii. We wszystkich kategoriach udało się w sumie zebrać prawie 150 głosów a wiem, że i tak nie wszyscy zagłosowali bo zwyczajnie zabrakło mi kart do głosowania. Jeśli ktoś jeszcze chciałby zagłosować, bardzo proszę o kontakt, podeślę listę potraw do głosowania.

Delegacja z Izabeli

Odwiedziła nas delegacja z Izabeli, po krótkim sprawdzeniu , Panie zaaprobowały poziom naszej imprezy i potraw obecnych. Dlatego dostaliśmy zaproszenie do rewizyty z którego na pewno skorzystam.

Wkrótce więcej zdjęć i reportaż z tego co najważniejsze, czyli opisy potraw. Nie oddalajcie się od komputerów, będzie smacznie.